Predať nehnuteľnosť či kúpiť to je otázka

Predať nehnuteľnosť či kúpiť? To je otázka...

Nový rok nám pomaly plynie a s jeho ubiehaním tak trochu súvisí aj otázka nového bývania.

Boom sťahovania sa do lepšieho sa nabaľuje ako snehová guľa. Kto by však nechcel nové, lepšie bývanie? Možno len ten, kto už ho má. My však ale nezabúdame na tých, ktorí na to pomýšľajú alebo sa chcú pridať k tým, ktorí si svoje nové hniezdočko naplno vychutnávajú už teraz. Pri pomyslení na takýchto ľudí sa nám natíska otázka? Predať či kúpiť? Čo bude výhodnejšie? Oplatí sa „obchodovať“ s nehnuteľnosťou teraz? Alebo treba počkať na neskôr? Alebo si myslíte, že staré dobré časy na predaj alebo kúpu nehnuteľnosti sú už dávno za nami? Odpovede na tieto otázky sú ukryté tu, na tomto mieste! Prinášame vám hneď na úvod tohto roka niekoľko zaujímavostí, ktoré ako predávajúci alebo kupujúci určite oceníte.

Predať?

Ak patríte medzi tých, ktorý uvažujú nad predajom svojej nehnuteľnosti, máme pre vás dobrú správu. Svoj byt teraz môžete predať za najvýhodnejšiu cenu. Čo však pre vás znamená „najvýhodnejšia cena“? Je to prirodzene tá, ktorá bude určite vyššia ako cena, za ktorú by ste byt predávali pred pár rokmi. Takže ak chcete za svoj byt najviac peňazí, teraz je ten správny čas!

Kúpiť?

Ak pomýšľate nad kúpou vlastnej nehnuteľnosti v najbližšom období, veľmi vás nepotešíme. Teda aspoň čo sa ceny týka. Ceny predávaných bytov v súčasnosti sú veľmi vysoké. Napriek tomu však netreba zúfať, pretože aj napriek novým opatreniam Národnej banky Slovenska, sú hypotekárne úvery stále dostupné za historicky najlepších podmienok. Na druhej strane treba brať do úvahy fakt, že aj keď sú novostavby najdrahšie, ceny starších bytov rastú minimálne. Nečakajte, predávajte a kupujte teraz! Alebo sa stále chcete spoliehať na výhodnejšie podmienky v budúcnosti? Je to len na vás, no čísla hrajú pre vás. Legislatívne a trhové zmeny hrajú v našich dresoch.

Môžeme taktiež predpokladať, že situácia na realitnom trhu bude v nasledujúcom období stagnovať. Preto budú ceny nehnuteľnosti z pohľadu kupujúceho stále dostupné. Bude aj vlk sýty, aj baran celý!

 

 

Potrebujete predať alebo kúpiť nehnuteľnosť, kontaktujte nás.

Viac článkov o realitách si môžete prečítať na našom realitnom blogu. 

Ak ste si prečítali článok až do konca a téma vás zaujala a túžite po kariére a lepšom finančnom ohodnotení – s RE/MAX to môžete dosiahnuť. Podnikajte pre seba ale nie sami. Buďte úspešní, buďte RE/MAX.

Spoločnosť RE/MAX Vám v spolupráci s Finvia Group prináša exkluzívny produkt Hypotéka Plus, s množstvom výnimočných benefitov. Teraz je naozaj ten najlepší čas!

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií