Prečo je výhodné bývať v Petržalke

Prečo je výhodné bývať v Petržalke

O Petržalke panovali dlhé roky rozličné mýty, ktoré už vôbec neplatia. Kedysi kamenná džungľa dnes patrí k najzelenším častiam Bratislavy. Najväčšia štvrť hlavného mesta, ktorá sa nachádza na pravom brehu Dunaja, je pre mnohých vysnívaným domovom. Aj ceny bytov v týchto lokalitách len potvrdzujú, že sa Petržalka stáva doslova lukratívnym miestom na kúpu nehnuteľnosti.

 

Kriminalita je tu nižšia než v centre mesta a ceny bytov postupne konkurujú aj prestížnejším bratislavským častiam – aj taká je dnešná tvár Petržalky. Miestni si tu život chvália hneď z viacerých dôvodov. Aké sú pozitíva kúpy domu či bytu v Petržalke?

 

Odvšadiaľ to máte naskok

Petržalka je skvelá najmä svojou polohou, ktorej sú si vedomí aj predajcovia realít v tejto lokalite. Nemáte to blízko len do centra, ale do pár minút ste aj v Rakúsku či Maďarsku. Dostupnosť je plynulejšia už aj vďaka dokončeniu električkovej trate, avšak vybudovaná je aj široká sieť cyklistických trás, ktoré vás dovedú aj za hranice Slovenska. Občianska vybavenosť ostatných mestských častí môže Petržalke konkurovať len sporadicky. Okrem obchodných prevádzok či nákupných centier sú tu kluby, športoviská, reštaurácie, knižnice, kultúrne domy, kúpaliská či známe jazero Draždiak.

 

Život a energia mesta na jednom sídlisku

V Petržalke sa nachádza množstvo novej zelene, ktorá je ďalším plusovým bodom, prečo si ľudia čoraz častejšie hľadajú nehnuteľnosť v tejto lokalite. Populárny Sad Janka Kráľa je skvelé miesto na šport i stretnutie s priateľmi, často sprevádzané aj bohatým kultúrnym programom. Prítomnosť turistických zaujímavostí a pamiatok Petržalky len podčiarkuje výnimočnosť tohto miesta. Väčšina pôvodných šedivých bytov prešla rekonštrukciou a Petržalku dnes zdobia nápadité farebné fasády. Toto miesto jednoducho dýcha novom energiou.

 

Ceny bytov vo všeobecnosti boli minulý rok na svojom vrchole, a preto tento trend neobišiel ani nami spomínanú mestskú časť. V nasledujúcom období by sa však malo toto stúpanie stabilizovať a byty v Petržalke budú opäť dostupnejšie. Aj doteraz ale platilo, že cenovo dostupné bývanie aj v tejto mnohými žiadanej lokalite bolo, je a nepochybne aj naďalej bude.

 

 

Potrebujete predať alebo kúpiť nehnuteľnosť, kontaktujte nás.

Viac článkov o realitách si môžete prečítať na našom realitnom blogu. 

Ak ste si prečítali článok až do konca a téma vás zaujala a túžite po kariére a lepšom finančnom ohodnotení – s RE/MAX to môžete dosiahnuť. Podnikajte pre seba ale nie sami. Buďte úspešní, buďte RE/MAX.

Spoločnosť RE/MAX Vám v spolupráci s Finvia Group prináša exkluzívny produkt Hypotéka Plus, s množstvom výnimočných benefitov. Teraz je naozaj ten najlepší čas!

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií