Môže sa predaj alebo kúpa zaobísť bez realitnej kancelárie

Môže sa predaj alebo kúpa zaobísť bez realitnej kancelárie?

Určite ste sa mnohí z vás niekedy zamysleli nad tým, či je nutné, aby pri predaji alebo kúpe bola nevyhnutná prítomnosť realitnej kancelárie. Je vlastne realitka potrebná? Veď si možno poviete, že ak chcem predať svoj byt, rodinný dom, pozemok, chatu alebo kancelársky či hospodársky priestor nepotrebujem na to niekoho, kto mi to predá a navyše, zinkasuje za to „moje“ peniaze. Veď takisto aj pri kúpe alebo prenájme nehnuteľnosti si viete poradiť sami. Áno, predať, kúpiť alebo prenajať vie možno každý, ale správne poradiť, usmerniť a vybaviť všetky ďalšie záležitosti, na to potrebujete profíka, ktorému síce zaplatíte navyše, ale ušetríte pri tom hlavne váš čas a v neposlednom rade aj nervy.

Realitná kancelária – služba s pridanou hodnotou

V súčasnosti vládne nám vládne trend komfortu, pohodlia a presvedčenia, že za služby sa platí. Cieľom služby, ako takej je uspokojovanie ľudských potrieb, ktoré možno uspokojiť materiálne alebo nemateriálne. Činnosť realitných kancelárií je špecifický druh služieb, ktorý má tak nemateriálny, ako aj materiálny charakter uspokojovania. Nemateriálne uspokojenie potrieb a túžob klienta spočíva v sociálnej komunikácii, šetrení času, energie, vynakladania úsilia s dohadovaním obhliadok, komunikácie s druhou stranou, prípravou zmlúv, chodení po úradoch a vybavovaním všetkých potrebných dokumentov, ktoré s predajom alebo kúpou nehnuteľnosti priamo či nepriamo súvisia. Materiálne uspokojenie je dosiahnutie požadovaného výsledku. V tomto prípade môžeme hovoriť ak predávajúci predá svoju nehnuteľnosť, výsledkom sú finančné prostriedky, ktoré za predaj získal. Kupujúci naopak nadobudne majetok v podobe bytu alebo domu, ktorý sa stane jeho novým domovom, pozemku, na ktorom postaví svoj dom či firmu, alebo chalupu, v ktorej si bude užívať voľné chvíle a dovolenku s rodinou a priateľmi. Ak sa skôr či neskôr rozhodnete či predať alebo kúpiť nehnuteľnosť, majte na pamäti, že služby realitnej kancelárie sú tu pre vás, aby ste mali nielen o jednu, ale o viac starostí menej.

 

Potrebujete predať alebo kúpiť nehnuteľnosť, kontaktujte nás.

Viac článkov o realitách si môžete prečítať na našom realitnom blogu. 

Ak ste si prečítali článok až do konca a téma vás zaujala a túžite po kariére a lepšom finančnom ohodnotení – s RE/MAX to môžete dosiahnuť. Podnikajte pre seba ale nie sami. Buďte úspešní, buďte RE/MAX.

Spoločnosť RE/MAX Vám v spolupráci s Finvia Group prináša exkluzívny produkt Hypotéka Plus, s množstvom výnimočných benefitov. Teraz je naozaj ten najlepší čas!

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií