Keď rozhoduje stav nehnuteľnosti

Keď rozhoduje stav nehnuteľnosti

Ak ste už niekedy mali skúsenosť s predajom alebo kúpou nehnuteľnosti, určite nám dáte za pravdu, že jednou z najrozhodujúcejších vlastností je jej samotný stav. Môžeme ich rozdeliť do niekoľkých skupín: - Nehnuteľnosť v pôvodnom stave - Čiastočne zrekonštruovaná nehnuteľnosť - Úplne zrekonštruovaná nehnuteľnosť - Novostavba Ktorú by ste si vybrali vy, ak by ste si kupovali byt alebo dom práve dnes? Odpovedí na túto otázku môže byť niekoľko. Každý z nás je však rozdielny a preferuje niečo iné.

Nehnuteľnosť v pôvodnom stave

Pri kúpe nehnuteľností sa stretávame s preferenciami, pri ktorých sa kupujúci obzerá iba po byte alebo dome v pôvodnom stave. Dôvodov je niekoľko. Tieto nehnuteľnosti sú lacnejšie. No na druhej strane je potrebné investovať do rekonštrukcie a práve tu je vo väčšine prípadov tá pravá podstata týchto spomínaných preferencií. Niektorí ľudia nechcú zrekonštruovaný byt alebo novostavbu, a to napríklad preto, lebo si chcú svoje hniezdočko „prispôsobiť“ podľa seba. Pri bytoch v pôvodnom stave si nový majiteľ môže sám vybrať farbu, ktorou natrie steny, podlahu, kúpeľňu, kuchyňu a ďalšie zariadenie, ktoré by pri zrekonštruovanom byte boli investíciou navyše, a tým pádom by pri tom len „prerobil“.

Čiastočne zrekonštruovaná nehnuteľnosť

Po bytoch v stave čiastočnej rekonštrukcie siahajú najmä tí, ktorí sa nechystajú výrazným spôsobom investovať do rozsiahlej rekonštrukcie. Takéto nehnuteľnosti si zväčša prešli úpravou ako napríklad výmenou okien, dverí, elektroinštaláciou alebo vymaľovaním. Samozrejme, že tu spadajú aj iné drobné rekonštrukcie ako napríklad stierky, podlahy, rekonštrukcia kúpeľne alebo kuchyne. Posúdenie, či ide o čiastočnú rekonštrukciu je z pohľadu predávajúceho vždy individuálne.

Úplne zrekonštruovaná nehnuteľnosť

Nehnuteľnosť, ktorá si prešla úplnou rekonštrukciou je štatisticky najpredávanejšia, najmä ak ide o výber podľa kritéria stavu nehnuteľnosti. Pri takomto zásahu hovoríme o úplnej renovácii nehnuteľnosti, do ktorej spadá komplexná výmena elektrických rozvodov, stierky a vymaľované steny, výmena okien a dverí, nová kúpeľňa a sanita, kuchyňa a podlahy.

Novostavba

Novostavby sú najdrahšou voľbou pri kúpe nehnuteľností – či už hovoríme o byte alebo rodinnom dome. V súčasnosti je o ne veľký záujem, pretože ide o moderné a štýlové bytové komplexy, vyhotovené z nových a úsporných materiálov s vysokou energetickou hodnotou a dlhou životnosťou.

 

Potrebujete predať alebo kúpiť nehnuteľnosť, kontaktujte nás.

Viac článkov o realitách si môžete prečítať na našom realitnom blogu. 

Ak ste si prečítali článok až do konca a téma vás zaujala a túžite po kariére a lepšom finančnom ohodnotení – s RE/MAX to môžete dosiahnuť. Podnikajte pre seba ale nie sami. Buďte úspešní, buďte RE/MAX.

Spoločnosť RE/MAX Vám v spolupráci s Finvia Group prináša exkluzívny produkt Hypotéka Plus, s množstvom výnimočných benefitov. Teraz je naozaj ten najlepší čas!

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií