Jednoizbový byt alebo garsónka?

Jednoizbový byt alebo garsónka?

Jednoizbový byt alebo garsónka?

Každý z nás (pravdepodobne) túži po priestrannom, útulnom, štýlovom a modernom bývaní, v dobrej lokalite, kde máme všetko možné a len na skok. No a ďalšou podmienkou je, aby to bývanie bolo naše vlastné. Či už ide o malý alebo priestranný byt alebo dom.

Keď na rad príde otázka osamostatnenia sa, jednou z množstva možností je kúpa alebo prenájom jednoizbového bytu alebo garsónky. V tomto blogu si v krátkosti povieme o jednoizbovom byte a o tom, aký je rozdiel medzi ním a garsónkou.

Jednoizbák na začiatok stačí...

Pod pojmom byt sa rozumie súbor miestností alebo jedna miestnosť s príslušenstvom, ktorý je určený na bývanie a tvorí jeden uzavretý celok. Príslušenstvo je v tomto smere kuchyňa, kúpeľňa a WC.

Jednoizbový byt pozostáva zo vstupnej chodby, kuchyne, WC, kúpeľne a jednej izby. Niektoré jednoizbáky sú rozšírené o balkón alebo lodžiu a niektoré aj o malú komôrku. Garsónka je na rozdiel od jednoizbového bytu „len“ súbor jednej izby s malou chodbičkou. V tejto izbe je obývacia – denná a zároveň aj nočná miestnosť, kuchynka a WC s kúpeľňou.

O jednoizbové byty je na realitnom trhu stále veľký záujem. Dôvodom je predpoklad, že jednoizbák sa považuje za „štartovací“ domov a ďalší dôvod je, že je jednou z najlacnejších nehnuteľností. Málokto však pozerá na to, že z pohľadu rozlohy je jednoizbový byt častokrát veľmi predražená záležitosť. A tak ľudia, ktorí si chcú kúpiť malý bytík a obracajú pritom každé euro, platia najviac peňazí za meter štvorcový.

Ak sa chcete osamostatniť a na začiatok vám postačí jednoizbový byt, vyberte si partnera, ktorý vám v tom ochotne pomôže. Kedykoľvek sa na nás môžete obrátiť a my vám s radosťou helfneme, aby ste vo vašom prvom, vlastnom hniezdočku boli maximálne spokojný a aby sa vám bývalo čo najlepšie a najpohodlnejšie.

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií