Ako vie predávajúci (ne)presvedčiť kupujúceho

Ako vie predávajúci (ne)presvedčiť kupujúceho?

Aj vy uvažujete nad kúpou bytu alebo domu? Chcete zmeniť „lokál“ alebo vás situácia núti kúpiť novú nehnuteľnosť?

Predstavte si, že ste sa už definitívne rozhodli, že idete hľadať nový domov, ktorý by mal byť určite lepší, než ten doterajší. Vyhliadnete si niekoľko nehnuteľností, napríklad byty, bádate, surfujete, kombinujete až natrafíte na zopár tipov, ktoré vám najviac vyhovujú. Oslovíte realitnú kanceláriu, dohodnete si obhliadku a ide sa na to...

Prídete k prvému činžiaku, ktorý sa vám na pohľad páči. Lokalita je ok, nákupák je hneď vedľa, školu máte za rohom a hneď za parkoviskom je ihrisko pre decká. Dojem z činžiaka je super. Vojdete dnu, prechádzate chodbou, možno výťahom, až dôjdete k dverám vášho, možno budúceho bytu.

Otvoríte dvere a tam...bordel ako v tanku! Ste tu? Predstavujete si to? Rozhádzané topánky, veci alebo riady by sa možno dali prehliadnuť, ale čo by ste povedali na chumáče prachu na podlahe, špinavé umývadlo, neumyté okná, zažratú špinu na sporáku alebo napríklad nie veľmi zachovalý a obitý nábytok? A majiteľ, možno uhladený človek, distingvovaný, slušný, milý, ale... Kúpili by ste si od neho takýto byt? Alebo... máte v zásobe iný, možno nie až taký dobrý byt, ako ten predchádzajúci, ktorý na fotkách vyzeral takmer dokonale. Povedali by ste si, no čo? Skúsim, veď uvidím...

Ste pred panelákom číslo 2.

Okolie je fajn, parkovisko aj ihrisko ujdú, do obchodu a do školy nie je až tak ďaleko... Dobre, lokalita nie je taká ako pri prvom byte, ale možno si poviete ok, môže byť. Opäť prechádzate chodbou a prídete k dverám bytu číslo 2.

Dvere vám otvorí opäť milý a príjemný človek. Na prvý pohľad vidíte, že si predávajúci dal záležať na tom, že ho čaká obhliadka a že urobí všetko preto, aby sa byt kupujúcemu zapáčil. Byt je uprataný, čistý, veci upratané, žiadne zbytočnosti nie sú na očiach...

Čo by ste robili teraz? Ktorý kupujúci by vás presvedčil? Ktorý byt by ste si vybrali? Možno by ste si povedali, no čo? Veď ja si byt upracem a vybavím ako chcem. Ale prvý dojem? Ten bude vždy iba raz, pretože je prvý.

Ak teda patríte k ľuďom, ktorí chcú predať nehnuteľnosť, dbajte na to, aby váš byt vyzeral naozaj dobre. Snažte sa vždy pred obhliadkou upratať, zminimalizovať priestor, schovať zbytočnosti alebo niektoré súkromné veci.

Dajte váš byt do takého stavu, aby ste vášho potenciálneho kupujúceho neodplašili. Práve naopak, presvedčte ho bez slov, ohúrte ho prvým dojmom! Pretože veľakrát aj takáto „maličkosť“ vie rozhodnúť!

 

 

Potrebujete predať alebo kúpiť nehnuteľnosť, kontaktujte nás.

Viac článkov o realitách si môžete prečítať na našom realitnom blogu. 

Ak ste si prečítali článok až do konca a téma vás zaujala a túžite po kariére a lepšom finančnom ohodnotení – s RE/MAX to môžete dosiahnuť. Podnikajte pre seba ale nie sami. Buďte úspešní, buďte RE/MAX.

Spoločnosť RE/MAX Vám v spolupráci s Finvia Group prináša exkluzívny produkt Hypotéka Plus, s množstvom výnimočných benefitov. Teraz je naozaj ten najlepší čas!

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií