Ako postupovať pri prenájme nehnuteľnosti

Ako postupovať pri prenájme nehnuteľnosti

Máte nehnuteľnosť, ktorú z rôznych dôvodov aktívne nevyužívate ani neobývate? Vyťažte z nej maximum a dajte ju do prenájmu! Nielenže bude o váš byt alebo dom postarané, pravidelne vykurované a vytopené, ale zarobíte na tom takmer bez starostí.

Samozrejme, že ho môžete prenajať aj samostatne, ale načo mrhať drahocenným časom, keď je tu niekto, kto je v tejto oblasti profesionál a disponuje databázou spoľahlivých záujemcov? Mnohokrát sa stáva, že majitelia nehnuteľností odovzdajú byt neovereným ľuďom, ktorí na prvý pohľad vyzerajú spoľahlivo. Iste, niekedy je ťažké odhadnúť človeka, avšak u nás – v realitnej kancelárii s tým máme skúsenosti. A dovolíme si tvrdiť, že väčšie ako vy.

Chcem prenajať byt cez realitku. Čo robiť?

Tak ako aj pri ostatných obchodných procesoch, aj pri prenájme domu alebo bytu je to podobné. Na začiatok si musíte vybrať realitnú kanceláriu, ktorá podľa vás splní všetky vaše požiadavky. Po zadaní hlavných kritérií začne realitný maklér, v spolupráci so všetkými marketingovými a predajnými nástrojmi hľadať vhodného kandidáta pre bývanie vo vašej nehnuteľnosti. Všetky ponuky dostanete do vášho emailu, na základe ktorého potom prebehne ďalšia komunikácia ako aj obhliadky s klientom (môžete sa dohodnúť, či obhliadky budú za vašej prítomnosti alebo bez vás, čiže iba klient a maklér).

Ak sa nájde vhodný prenajímateľ, dohodnú sa všetky podmienky, ktoré budú predmetom nájomnej zmluvy. Dohodnete si výšku nájomného a ostatné náležitosti. Po podpísaní zmlúv a dohode dotiahne maklér všetky potrebné procesy do úspešného konca tak, aby bol nájomca a prenajímateľ (vy) spokojní.

Počas celého procesu od vytipovania realitnej kancelárie až po odovzdanie prenajatého bytu môžete využívať všetky výhody, ktoré sú súčasťou našich služieb.

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií