Čo rozhoduje pri predaji alebo kúpe nehnuteľnosti

Čo rozhoduje pri predaji alebo kúpe nehnuteľnosti?

Táto otázka patrí medzi tie najčastejšie, ktoré sa kladú pri riešení bývania. Či už ide zo strany predávajúceho, kupujúceho, realitnej kancelárie alebo makléra. Ak by sme ich zhrnuli do jedného celku, išlo by o tieto otázky, alebo skôr o tvrdenia pri kúpe alebo predaji nehnuteľností: - Keď rozhoduje cena - Keď rozhoduje lokalita - Keď rozhoduje stav nehnuteľnosti - Keď rozhoduje realitná kancelária - Keď rozhoduje realitný maklér - Keď rozhodujú odporúčania - Keď rozhoduje servis

Kto má hlavné a posledné slovo?

Ak sa na realitný trh pozrieme zblízka i zďaleka, musíme si uvedomiť, že pri obchode s nehnuteľnosťami majú rozhodné a finálne slovo predávajúci a kupujúci. Bez týchto dvoch článkov by sa realitky jednoducho nezaobišli. Ak sa na to pozrieme z opačného garde, predávajúci a kupujúci sa vedia zaobísť s realitnou kanceláriou, s maklérom a dokonca aj bez dodatočných a nadštandardných služieb či odporúčaní. Je dôležité, aby si realitné kancelárie a makléri uvedomili ako môžu predávajúcich a kupujúcich nakloniť na svoju stranu, a teda primäť ich, aby svoju nehnuteľnosť predali alebo svoju vysnívanú nehnuteľnosť kúpili v tej, či onej realitnej kancelárii.

Čo je k tomu potrebné?

Stačí byť súčasťou silného tímu? Stačí byť profesionál? Stačí vedieť o trhu? Stačí byť ľudský? Stačí byť dobrý obchodník? Nie nestačí! Pretože tieto vlastnosti sa musia spojiť a musia kráčať ruka v ruke za jasným cieľom, ktorým je spokojnosť! Spokojnosť zákazníka nielen s realitnou kanceláriou, maklérom, ale aj so samotnou nehnuteľnosťou. A ak sa k tomu pridá aj slušnosť, férovosť, zmysel pre spravodlivosť, ochotu a priateľskosť, výsledok sa dostaví v správnom čase a tak, aby boli spokojní všetci. Tvrdenia, ktoré sme spomenuli na začiatku a ktoré riešia problematiku realitného trhu, správania klientov a ostatných subjektov sa vám budeme snažiť bližšie špecifikovať v chronologickom slede v nasledujúcich článkoch. 

 

 

Potrebujete predať alebo kúpiť nehnuteľnosť, kontaktujte nás.

Viac článkov o realitách si môžete prečítať na našom realitnom blogu. 

Ak ste si prečítali článok až do konca a téma vás zaujala a túžite po kariére a lepšom finančnom ohodnotení – s RE/MAX to môžete dosiahnuť. Podnikajte pre seba ale nie sami. Buďte úspešní, buďte RE/MAX.

Spoločnosť RE/MAX Vám v spolupráci s Finvia Group prináša exkluzívny produkt Hypotéka Plus, s množstvom výnimočných benefitov. Teraz je naozaj ten najlepší čas!

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií