Čo potrebujem pri kúpe bytu?

Čo potrebujem pri kúpe bytu?

Už je to tu! Konečne ste sa rozhodli osamostatniť alebo presťahovať sa do lepšieho. Ste mestský typ a preferujete bývanie v bytovke alebo paneláku, kde sa (takmer) o nič nemusíte starať. Plán by ste už mali. Čo však robiť ďalej a ako postupovať pri kúpe bytu?

Na začiatku by ste mali vedieť, kde chcete bývať – v akom meste a na akom sídlisku. Potom príde na rad rozloha. Ste sám a chcete si kúpiť štartovací byt? Vtedy vám postačí jednoizbák alebo garsónka. Ak chcete bývať vo dvojici, postačí vám aj dvojizbový byt. Avšak s rodinou sa vám oplatí presťahovať do troj alebo štvorizbového bytu. Ďalšie vlastnosti, ktoré by mal mať váš nový byt je napríklad balkón alebo lodžia, pivnica a ak máte auto, tak aj parkovacie miesto alebo garáž. V neposlednom rade je takisto potrebné myslieť aj na občiansku vybavenosť a dostupnosť služieb a dopravy.

Ako začína proces kúpy nehnuteľnosti?

Povedzme, že už viete, aký byt potrebujete. Možno si opäť dáte otázku, či pôjdete do toho sami, alebo si na realizáciu svojho sna prizvete realitnú kanceláriu. V prípade, že si vyberiete druhú možnosť je potrebné:

• Osloviť realitnú kanceláriu

• Dohodnúť si stretnutie s realitným maklérom a upresniť kritériá nehnuteľnosti

• Realitný maklér vám navrhne vhodné byty a dohodne obhliadku s predávajúcimi

• Absolvujete niekoľko obhliadok a po dôkladnom zvážení si vyberiete váš nový domov

• Následne vám realitná kancelária zabezpečí všetky potrebné dokumenty a prizve vás na všetky potrebné stretnutia, pri ktorých bude potrebné podpisovať rôzne dokumenty a zmluvy

• Realitná kancelária do detailu dotiahne kúpu vášho bytu do samého konca a môžete sa tešiť na vaše nové bývanie

Aké služby vám vieme poskytnúť?

Zadáme dopyt podľa vašich kritérií, ktorý sa spáruje s našimi ponukami. Vhodné ponuky dostanete do vašej emailovej schránky. Okrem toho budeme aktívne vyhľadávať vhodného predajcu. Zabezpečíme dohodnutie obhliadok, odborne zhodnotíme stav bytu a jeho cenu porovnáme s trhovou cenou. Budeme sa snažiť vyjednať pre vás najvhodnejšiu cenu a lepšie podmienky pri kúpe. Upozorníme vás na rôzne nedostatky a odporučíme najlepší postup na ich vyriešenie. Zabezpečíme financovanie s hypotekárnym špecialistom, právny servis a poradenstvo. Vypracujeme preberací protokol, sprostredkujeme výhodnejšie poistenie majetku a nakoniec vám zabezpečíme náš unikátny popredajný servis.

Na našich stránkach používame cookies, ktoré nám pomáhajú zefektívniť Vašu prácu s našimi webovými stránkami. Ak zotrváte na stránke bez zmeny nastavení súborov cookie, súhlasíte s ich použitím. Viac informácií